phone 32 231 88 19

location_on Almatur Gliwice
Wrocławska 4, 44-100 Gliwice

phone 32 259 64 18

location_on Almatur Katowice
3 Maja 7, 40-096 Katowice

Egzotyka Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Arabia Saudyjska

Trzy kraje Zatoki Perskiej

Kod: KEEZ


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Port Lotniczy Katowice-Pyrzowi
10 499 zł
+ 400 USD
Promocja Gorąca Promocja
Cena katalogowa: 13 999 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 10 499 zł.


Trasa:
Abu Dhabi, Kuwejt, Jeddah, Taif, Dubaj

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

III ratę 400 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- wizy i pośrednictwa wizowego do Arabii Saudyjskiej oraz wizy do Kuwejtu (175 USD)
- lokalnych napiwków,
- pozostałych posiłków nieujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 15-20 USD/posiłek), możliwość zakupów w sklepach i
tańszego wyżywienia,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).
- dodatkowych ubezpieczeń.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Arabia Saudyjska, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie - Trzy kraje Zatoki Perskiej
05.11 - 12.11.20248 dniod 10 499 zł + 400 USDRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:
7 noclegów w hotelach lub pensjonatach o standardzie***, pokoje 2 os. z łazienkami i klimatyzacją.
Wyżywienie:
śniadania w hotelach, dwa inne posiłki. Pozostałe posiłki we własnym zakresie.
Transport:
Przeloty wg programu, transfery mikrobusem, komunikacja publiczna w Emiratach.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne. Opieka polskiego pilota na całej trasie.

- Abu Zabi - miasto luksusu i tradycji - bogaty Kuwejt - Dżedda – miasto handlu i historii - Taif – miast róż - imponujący Dubaj

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Katowicach. Spotkanie z pilotem. Wylot do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Po przylocie przejazd do hotelu i nocleg.
2 dzień:
Zwiedzanie Abu Zabi, stolicy kraju. Dziś to nowoczesne i bogate miasto, a jeszcze niedawno niewielka wioska. Zobaczymy Wielki Meczet Szejka Zayeda. To ogromna budowla, a jego kopuła główna jest największą na świecie. W meczecie znajdują się pozłacane żyrandole wykonane z kryształów Swarovskiego, jeden z nich jest największy na świecie. Po zwiedzaniu spacer promenadą Corniche, przy których znajdują się największe centra handlowe. Nocleg w Abu Zabi.
3 dzień:
Przejazd na lotnisko (prawdopodobnie wcześnie rano) i wylot do miasta Kuwejt, stolicy państwa o tej samej nazwie. Zwiedzanie miasta Kuwejt. Zobaczymy: pałac władcy (z zewnątrz) oraz Wielki Meczet, który może pomieścić 10 tys. wiernych. Wybierzemy się też na spacer po bazarze rybnym i do przystani, gdzie nadal cumują tradycyjne łodzie dhow. Znakiem rozpoznawczym miasta są futurystyczne wieże Kuwait Towers. Na jednej z nich znajduje się punkt widokowy na Zatokę Kuwejcką i nowoczesną architekturę miasta (wjazd na platformę widokową za dodatkową opłatą). Po zwiedzaniu, czas na zakupy w drugim co do wielkości centrum handlowym Bliskiego Wschodu - The Avenues. Rozmach tego miejsca robi wrażenie. Nocleg w hotelu w Kuwejcie.
4 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Dżeddy w Arabii Saudyjskiej. Dżedda dzięki położeniu na skrzyżowaniu dawnych szlaków handlowych i pielgrzymkowych, rozwinęła bogatą kulturę. Panuje tu również wyjątkowo liberalna, jak na Arabię Saudyjską, atmosfera. Zabytkowe stare miasto - Al Balad, wpisane jest na listę dziedzictwa UNESCO. Słynie z wyjątkowej architektury z bogato zdobionymi balkonami, a nowoczesne wieżowce sąsiadują z tradycyjnymi budynkami i targami. Zobaczymy dawną rezydencję królewską, stare bramy miejskie i meczety oraz bogato zdobione budynki. Spacer nadmorską promenadą w Corniche, niedaleko której znajduje się „pływający meczet”. Nocleg w Dżeddzie.
5 dzień:
Wycieczka z Dżeddy do miasteczka Taif, górskiego kurortu, nazywanego również miastem róż, ponieważ uprawiana jest tu słynna i cenna róża damasceńska. Będziemy przejeżdżać w pobliżu niedostępnego dla niewiernych świętego miasta Mekka. Kręta, górska droga zapewni nam mnóstwo pięknych widoków, ale i dreszczyk emocji. Zatrzymamy się w punkcie widokowym, gdzie można spotkać stada małp. Po przyjeździe na miejsce zwiedzanie zabytków Taif, w tym dawnej rezydencji królewskiej, a następnie powrót do Dżeddy na nocleg.
6 dzień:
Wylot do Dubaju, największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wieczorem wyjście na słynny pokaz „grających i tańczących fontann”, urządzany u stóp Burj Khalifa – najwyższego budynku na świecie. Nocleg w hotelu w Dubaju lub w Szardży.
7 dzień:
Zwiedzanie rozpoczniemy od bazaru w starej części Dubaju. Zajrzymy też na największy „otwarty” targ złota na świecie z arabską biżuterią. Rejs taksówką wodną „abra” na przeciwległy brzeg kanału. Spacer po dawnej dzielnicy kupieckiej - Bastakiya. Stamtąd przenosimy się do nowoczesnego Dubaju. Podjedziemy pod Burj Khalifa z możliwością wjazdu na platformę widokową (za dodatkową opłatą po wcześniejszym zamówieniu). Ciekawostką będzie jazda 16-pasmową autostradą Sheikh Zayed Road. W dzielnicy wysokościowców Dubai Marina będziemy podziwiać 300-metrowe wieżowce i luksusowe jachty. Następnie dotrzemy do Palm Jumeirah - słynnej, sztucznej wyspy w kształcie palmy. Przystanek na zdjęcia na tle ikonicznego Hotelu Atlantis. Zwiedzanie „Wenecji Dubaju” - Madinat Jumeirah – repliki arabskiego miasteczka z luksusowymi hotelami i restauracjami połączonymi ze sobą siecią kanałów, zza których wyłania się kolejna ikona Dubaju- Burj al Arab, budynek luksusowego hotelu w kształcie żagla.
8 dzień:
Zwiedzanie Szardży, emiratu sąsiedniego do Dubaju. Spacer wąskimi ulicami starego miasta, którym może poszczycić się Emirat. W Szardży nie kupimy żadnego alkoholu, obowiązuje pełna prohibicja, za to inne rzeczy mają opinię najtańszych w Emiratach. Krótki rejs łodzią pozwoli nam zobaczyć natomiast miasto z wody. Obiad składający się ze znakomitych dań kuchni arabskiej jest naszym pożegnalnym posiłkiem. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Katowic w godzinach wieczornych.

Program fakultatywny

- wjazd na platformę widokową w Kuwejcie,
- wjazd na platformę widokową w Dubaju.

Informacje dodatkowe

O wyprawie:
Odwiedzimy trzy bogate kraje Bliskiego Wschodu i trzy emiraty Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Unikatowe jest zwiedzanie Arabii Saudyjskiej To kolebka islamu, który jest religią państwową, a nakazy wiary regulują prawie każdy element codziennego życia. Niemniej Arabia Saudyjska otworzyła swój kraj dla turystów, a cudzoziemcy witani są z ciekawością i gościnnością. Spotkamy się ze specyficzną mieszanką surowych, pustynnych krajobrazów z fantazyjną, nowoczesną architekturą wspaniałych obiektów i meczetów, a także z tradycją. Zwiedzane kraje są obecnie jednymi z najbogatszych na świecie, a jeszcze niedawno były to biedne obszary. Wielkie pieniądze za ropę sprawiły, że na jałowych piaskach pustyni wyrosły pełne bajecznego bogactwa i przepychu supernowoczesne miasta, z zadrzewionymi, ekskluzywnymi bulwarami, centrami handlowymi, parkami rozrywki oraz gęstą siecią autostrad. Kwintesencją bajecznego bogactwa jest Dubaj, słynący z najwyższych, najdroższych, najbardziej luksusowych na świecie, futurystycznych budowli i fantazyjnych sztucznych wysp. Będzie też okazja, aby porównać te cuda nowoczesności z tradycyjną arabską architekturą, odwiedzić bazary pełne przypraw. Zwiedzane kraje to jeden z najbardziej suchych obszarów na Ziemi. Przez większą część roku panują tu temperatury około 30 stopni, a latem nawet znacznie ponad 40 stopni, musimy się przygotować na to, że poza miejscami klimatyzowanymi będzie gorąco. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemności w pokonywaniu trudów dalekich podróży. Odwiedzimy kraje fundamentalizmu muzułmańskiego, znacznie różniące się kulturowo od Polski. Prosimy wziąć pod uwagę fakt, że aby zrozumieć ich świat, musimy się także dostosować i być tolerancyjnym dla innych zwyczajów i systemów wartości. Wyprawie od początku do końca towarzyszy doświadczony polski pilot, który służy pomocą w każdej sytuacji.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, aktualnych rozkładów lotów itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników najpóźniej na ok. 3 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy z minimum 4 całkowicie wolnymi stronami na pieczątki. Szczegółowe informacje będą przekazane około 4 tygodnie przed rozpoczęciem wyprawy.

Informacje zdrowotne:
Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/zea/informacje-dla-podrozujacychhttps://www.gov.pl/web/arabiasaudyjska/idphttps://www.gov.pl/web/kuwejt/idp. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. 

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 18. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Port Lotniczy Katowice-PyrzowiKTW_MIEJSCE0,00 zł

Trasa