phone 32 231 88 19

location_on Almatur Gliwice
Wrocławska 4, 44-100 Gliwice

phone 32 259 64 18

location_on Almatur Katowice
3 Maja 7, 40-096 Katowice

Egzotyka Chile, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Brazylia

Pięć krajów Ameryki Południowej

Kod: KEEF


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa
19 499 zł
+ 900 USD
Promocja Majowa Promocja - egzotyka
Cena katalogowa: 25 739 zł. Teraz taniej o 24%

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 19 310 zł.


Trasa:
Santiago de Chile, Mendoza, Buenos Aires, Colonia del Sacramento Colonia, Iguazu Falls, Ciudad del Este, Kurytyba, Rio de Janeiro

Infolinia 32 231 88 19 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

III ratę 900 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 8-18 USD/posiłek),
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków, ok. 100 USD,
- dodatkowych ubezpieczeń.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Chile, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Brazylia - Pięć krajów Ameryki Południowej
17.11 - 02.12.202316 dniod 19 499 zł + 900 USDRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:
11 noclegów w hotelach, pensjonatach o standardzie ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach, barach lub pakiety śniadaniowe, obiad (bez napojów) podczas wycieczki do Urugwaju; kolacja powitalna i pożegnalna.
Transport:
przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, mikrobusy, autokary kursowe, komunikacja publiczna i miejska.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.

- Stolica w Andach – Santiago de Chile - Kraina wina Mendoza - Boskie Buenos Aires - Rejs do Colonia del Sacramento - Wodospady Iguassu - Wizyta w Ciudad del Este - Kurytyba i Park Papieski - Rio de Janeiro - Corcovado i plaża Copacabana

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Spotkanie z pilotem. Wylot do Santiago de Chile z przesiadkami.
2 dzień:
Przylot do stolicy Chile. Zwiedzanie miasta: spacer po historycznym centrum - Plaza de Armas z katedrą, budynkiem Poczty Głównej i innymi ważnymi budowlami. Idziemy pod La Moneda – siedzibę prezydentów Chile. Zakwaterowanie w hotelu w Santiago i odpoczynek po długim locie. Wyjazd na górujący nad miastem szczyt San Cristobal z figurą Marii Dziewicy. Rozpościera się stamtąd panorama na miasto i Andy. Nocleg w hotelu w Santiago.
3 dzień:
Całodzienna wycieczka nad Pacyfik, do najważniejszego portu kraju - Valparaiso. Objazd miasta nazywanego Perłą Pacyfiku: siedziba Kongresu Chile, Plaza Sotomayor, kościół La Matriz. Wyjazd na wzgórze górujące nad miastem, pełne kolorowych domów. Spacer labiryntem ulic, schodów i krętych przejść. Następnie przejazd do kurortu Vina del Mar, gdzie odważni będą mogli zanurzyć się w Pacyfiku, którego temperatura jest zbliżona do Bałtyku, a nie tropikalnego morza. Powrót do Santiago i dalszy pobyt w stolicy. Wieczorem kolacja powitalna w lokalnej restauracji - okazja do spróbowania smacznej kuchni, pisco sour - chilijskiego narodowego koktajlu i lokalnego wina. Nocleg w hotelu w Santiago.
4 dzień:
Przejazd autokarem do Mendozy w Argentynie. Trasa wiedzie przez najwyższe partie Andów. Autokar wspina się serpentynami coraz wyżej, przy dobrej widoczności można zobaczyć nawet przez chwilę szczyt Aconcagua (6960 m n.p.m.) - najwyższy szczyt obu Ameryk. Po południu przyjazd do Mendozy - centrum argentyńskiego winiarstwa i bazy wypadowej w Andy. Wieczorny spacer po kolonialnym centrum miasta. Nocleg w hotelu w Mendozie.
5 dzień:
Dalszy pobyt i zwiedzanie Mendozy. Przejazd na lotnisko i wylot do Buenos Aires. Przylot do stolicy Argentyny i zakwaterowanie w hotelu. Pod wieczór spacer po pełnym ludzi deptaku Florida i podejście pod obelisk będącym jednym z symboli metropolii. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.
6 dzień:
Zwiedzanie Buenos Aires: Plac Majowy z siedzibą rządu i katedrą metropolitalną, dzielnica San Telmo, przejazd przez eleganckie dzielnice rezydencji i ambasad - Palermo i Puerto Madero. Wizyta w pełnej uroku dzielnicy włoskich imigrantów La Boca, z kolorowymi domkami, kawiarenkami i pokazami tanga. Odwiedzimy też zabytkowy cmentarz Recoletta, gdzie pochowano m.in. Evitę Peron. Wieczorem dla chętnych (dodatkowo płatne) znakomity pokaz muzyki tańca tango w jednym z klubów. Spektaklowi towarzyszy kolacja. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.
7 dzień:
Przed południem rejs przez zatokę La Platy do Urugwaju, do miasteczka Colonia del Sacramento. Spacer po tym wpisanym na listę UNESCO uroczym
miasteczku. Lunch w jednej z restauracji na starym mieście. Rejs powrotny do Buenos Aires, powrót do hotelu.
8 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Wodospadów Iguassu. Jeśli czas pozwoli (w zależności od godziny przylotu) jeszcze tego samego dnia pierwsze spojrzenie na najpiękniejsze wodospady świata. Pod wieczór krótki przejazd autobusem miejskim do miasteczka Ciudad del Este w Paragwaju, żyjącego głównie z handlu. Nie ma tu tak naprawdę żadnych atrakcji, a chodzi jedynie o postawienie stopy na paragwajskiej ziemi. Wracamy przez Most Przyjaźni na rzece Parana, skąd można dojrzeć ujście rzeki Iguassu do Parany. Nocleg w hotelu.
9 dzień:
Rano przejedziemy do Parku Narodowego Iguassu. Po drodze mijamy miejsce, gdzie spotykają się trzy granice: brazylijska, argentyńska i paragwajska. Oglądanie wodospadów Iguassu, uznanych za jeden z siedmiu cudów natury. Fotografowanie kaskad z licznych punktów widokowych. Chętni mogą zejść do rzeki i za dodatkową opłatą skorzystać z rajdu łodzią, co kończy się całkowitym zamoczeniem. Po południu powrót do hotelu i nocleg.
10 dzień:
Rano podziwianie Wodospadów Iguassu, tym razem od strony brazylijskiej. Wodospady widać stąd jeszcze z innej perspektywy, a tarasy widokowe umiejscowione są blisko wodnych kaskad. Następnie przejazd na lotnisko i wylot do Kurytyby, stolicy stanu Parana. Polacy odegrali wybitną rolę w budowaniu dobrobytu okolicy, a polskie ślady są obecne w wielu miejscach. Zwiedzamy Park Papieski nazwany tak po wizycie Jana Pawła II w Kurytybie. Eksponaty umieszczone w drewnianych, niczym przeniesionych znad Wisły chatach upamiętniają polskie osadnictwo. Trafimy też na stare miasto z odrestaurowanymi domami i katedrą. Przejazd do hotelu i nocleg.
11 dzień:
Wycieczka pociągiem (lub wynajętym mikrobusem) do miasteczka Morretes. Ta XVIII-wieczna miejscowość posiada kolonialny urok zatopiony w tropikalnej roślinności. Droga z Kurytyby prowadzi przez wyjątkowo malownicze góry nadbrzeżne pokryte zielenią i uchodzi za jedną z atrakcyjniejszych dróg w Brazylii. Wieczorem przejazd na dworzec autobusowy i nocna podróż do Rio de Janeiro. Autokar wyposażony jest w rozkładające się wygodne siedzenia i WC. Przewidziane są też postoje w przydrożnych zajazdach z relatywnie tanimi i dobrymi posiłkami.
12 dzień:
Rano przyjazd do Rio de Janeiro. Nadszedł czas na cieszenie się pobytem w najpiękniej położonym mieście świata. Przejazd na Plażę Czerwoną, gdzie znajduje się
pomnik Fryderyka Chopina. Stamtąd wjazd kolejką linową na „Głowę Cukru” z pięknym widokiem na miasto. Po południu spacer promenadą, biegnącą wzdłuż najsłynniejszej plaży świata - Copacabana. Idziemy też do sąsiedniej dzielnicy Ipanema, z eleganckimi hotelami i piękną plażą. Wieczorem testowanie brazylijskiego koktajlu - caipirinhi. Nocleg w hotelu w Rio w rejonie Copacabana lub Ipanema.
13 dzień: 
Zwiedzanie Rio de Janeiro: wjazd kolejką na wzgórze Corcovado, ze słynną statuą Chrystusa Zbawiciela. Rozpościera się stamtąd niesamowity widok na miasto i zatokę Guanabara. Następnie zwiedzmy stadion Maracana, prawdziwą świątynię piłki nożnej. Przejazd pod Sambodrom – miejsca corocznego karnawału. Wieczorem czas na ewentualny pokaz samby wykonywany przez jedną ze szkół (dodatkowo płatny). Nocleg w hotelu w Rio w rejonie Copacabana lub Ipanema.
14 dzień:
Czas wolny lub dla chętnych fakultatywna, wycieczka z lokalnym przewodnikiem (dodatkowo płatna) do jednej z favel, dzielnic biedoty. Jej mieszkańcy akceptują wizyty
turystów, a nawet zajmują się sprzedażą wyrabianych przez siebie pamiątek, co daje im szansę rozwoju. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Rio w pobliżu Copacabana.
15 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.
16 dzień:
Przylot do Warszawy.

Program fakultatywny

- rajd łodzią pod same Wodospady Iguassu,
- wycieczka do favel,
- pokaz tańca tango w Buenos Aires,
- pokaz samby.

Informacje dodatkowe

O wyprawie:
Wyprawa jest przeznaczona dla osób lubiących dynamicznie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się, w miarę możliwości, docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Zobaczymy m.in. pełne życia Buenos Aires, chilijską stolicę - Santiago, niezwykłe wodospady Iguassu, piękne Rio de Janeiro i majestatyczne Andy. Często zmieniamy miejsca i korzystamy z różnych rodzajów lokomocji, proponując przede wszystkim aktywne zwiedzanie znajdujących się w naszym programie miejsc. Noclegi przewidziane są w hotelach i pensjonatach o standardzie ***. Stawiamy przed wszystkim na ich dobrą lokalizację. Na wyjazd zapraszamy osoby nastawione pozytywnie do świata i do innych uczestników wycieczki. Wyprawa nie należy do trudnych, jest jednak dość intensywna. Zaplanowane są dosyć długie przejazdy autokarami i kilka przelotów wewnętrznych. Program nie wyklucza możliwych przejazdów komunikacją publiczną i miejską. W niektórych krajach Ameryki Południowej pojęcie czasu jest względne i czasem trzeba wykazać się cierpliwością zarówno w restauracjach, jak i podczas korzystania z innych usług. Wskazane jest zabranie dolarów amerykańskich wydanych po 2013 r. Stare banknoty często nie są przyjmowane podobnie jak banknoty zużyte lub uszkodzone. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu, itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Wymagane min. 2 wolne strony w paszporcie, ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Wizy nie są wymagane.

Informacje zdrowotne:
Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chilehttps://www.gov.pl/web/dyplomacja/argentyna, https://www.gov.pl/web/dyplomacja/urugwaj, https://www.gov.pl/web/dyplomacja/argentyna, https://www.gov.pl/web/dyplomacja/paragwaj, https://www.gov.pl/web/dyplomacja/brazylia.
Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Niespodzianek może dostarczyć żołądek ze względu na odmienną, choć bardzo zdrową i smaczną kuchnię. Oczywiście należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. Trzeba chronić się przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł

Trasa