phone 32 231 88 19

location_on Almatur Gliwice
Wrocławska 4, 44-100 Gliwice

phone 32 259 88 58

location_on Almatur Katowice
3 Maja 7, 40-096 Katowice

phone 32 363 13 60

location_on Almatur Sosnowiec
Warszawska 1, 41-200 Sosnowiec

Egzotyka Nepal, Bhutan, Indie, Sikkim

Bhutan - Indie - Cztery himalajskie światy

Kod: KEGB


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa

12 452 zł 9 999 zł

+ 900 USD

Promocja 20% Wiosenna Promocja

REZERWUJ

Trasa:
Katmandu, Chitwan, Nagarkot, Bhaktapur, Patan, Paro, Thimphu, Gangtok, Rumtek, Tsongmo Lake, Dardżyling, Delhi

Infolinia 32 231 88 19 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.
Cena nie obejmuje:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie,
- zwyczajowych napiwków, ok. 60 USD,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Nepal - Bhutan - Indie - Cztery himalajskie światy
26.10 - 11.11.201917 dniPromocja 20% 12 452 zł 9 999 zł + 900 USD
07.03 - 23.03.202017 dniPromocja 20% 12 452 zł 9 999 zł + 900 USDRezerwuj

Zakwaterowanie:
Według programu hotele, domki o standardzie ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach, 5 obiadów, 4 kolacje, pozostałe posiłki we własnym zakresie.
Transport:
Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, przejazdy busami, rejs, pociąg.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie. Wiza i pośrednictwo wizowe.

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Katmandu – Park Narodowy Chitwan – Nagarkot – Bhaktapur – Patan – Paro – Thimpu – Tygrysie Gniazdo – Gangtok – Rumtek – Jezioro Tsongmo – Dardżyling – Delhi - Zabytki starego Katmandu - Park Narodowy Chitwan - Niebosiężne himalajskie szczyty - Unikatowa kultura Bhutanu - Skalne „Tygrysie Gniazdo” - Rumtek - centrum Dharmaczakry - Herbatka w Dardżyling

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot samolotem z przesiadką do Nepalu.
2 dzień:
Przylot do stolicy Nepalu - Katmandu i przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku spacer po urokliwym centrum starego miasta. Stare pagody, pałace, sklepiki, kawiarenki nadają miastu klimat. Będziemy chłonąć atmosferę miasta w rejonie słynnej dzielnicy Thamel i Durbar Square, z pałacem królewskim i historycznymi budowlami. Nocleg w Katmandu.
3 dzień:
Zwiedzanie miasta i najbliższej okolicy – odwiedzimy Pashupatinath – miejsce położone nad rzeką Bagmati. Tu wyznawcy hinduizmu przeprowadzają rytualne kremacje zwłok. Wyjazd do Parku Narodowego Chitwan, w niżej położoną, tropikalną część Nepalu. Na obszarze pokrytym dżunglą żyje mnóstwo zwierząt, w tym nawet nosorożce i tygrysy. Nocleg w domkach w rejonie Chitwan.
4 dzień:
Podziwianie przyrody parku narodowego. Rejs rzeką, podczas którego wypatrywać będziemy pięknych ptaków, uważając, aby nie denerwować żyjących tu krokodyli. Czeka nas też jedyne w swoim rodzaju safari na słoniach. Dzień upłynie na kontakcie z przyrodą i nie będzie pozbawiony czasu na relaks. Nocleg w domkach.
5 dzień:
Podróż powrotna w rejon Doliny Katmandu. Droga wiedzie serpentynami przez malownicze tereny z widokiem na zieloną dolinę po jednej stronie i Himalajami po drugiej. Dojazd do Nagarkot, skąd przy dobrej pogodzie można dostrzec Mount Everest. Nocleg w Nagarkot.
6 dzień:
O świcie udajemy się na punkt widokowy, mając nadzieję, że przy sprzyjającej pogodzie uda nam się dostrzec oświetlone przez wschodzące słońce wierzchołki Himalajów. Z daleka można rozróżnić szereg siedmiotysięczników oraz masywy Everestu i Manaslu. Zjazd do Doliny Katmandu i podróż do bliskiego Bhaktapur oraz Patan, dwóch fantastycznych, średniowiecznych miast – państw. Zachowała się tu atmosfera dawnych królestw oraz wiele zabytków, co zostało docenione wpisem na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W miejscowych sklepikach można nabyć lokalne i tanie pamiątki, które ozdobią nasz dom. Powrót na nocleg do Katmandu.
7 dzień:
Przelot do Paro w zachodnim Bhutanie. Witamy w Królestwie Bhutanu, kraju najszczęśliwszych ludzi świata. Podróż do Thimphu, uroczej stolicy kraju. Poznawanie miasta – ulice z tradycyjnymi domami i licznymi warsztatami rękodzieła, oglądanie z zewnątrz siedziby rządu. Nocleg w Paro.
8 dzień:
Dalsze zwiedzanie stolicy Bhutanu. Często urządza się tu imprezy związane ze świętami buddyjskimi i wydarzenia sportowe. Być może uda nam się zaobserwować Bhutańczyków strzelających z łuku, bo łucznictwo to ulubiony sport mieszkańców. Na każdym kroku widać przywiązanie do buddyzmu w jego tybetańskiej odmianie. Naszym celem jest też ważny stary klasztor Changhangka, a także miejsce, gdzie utrzymuje się w niewoli takina, endemicznego ssaka będącego symbolem kraju. Podróż do Paro, gdzie zobaczymy dzong, czyli typowy dla Bhutanu klasztor, budynek administracyjny i twierdzę w jednym. To tu kręcono film „Mały Budda”. Nocleg w Paro.
9 dzień:
Wyjazd do zawieszonego na skałach klasztoru Taktsang Lhakhag, czyli „Tygrysiego Gniazda”. Jest to ważne miejsce związane z historią kraju. Medytowali tutaj najsłynniejsi buddyjscy mistrzowie. Według legendy, guru Rinpocze przybył tu na grzbiecie tygrysicy, medytował w jaskini przez trzy miesiące i nawrócił całą Dolinę Paro na buddyzm. Klasztor jest cudem architektonicznym, położonym na pionowej skale nad górską doliną. Aby dotrzeć do celu czeka nas kilkugodzinna wspinaczka górską ścieżką, którą można pokonać na grzbiecie wynajętego za niewielką opłatą muła. Podróż na południe Bhutanu w cieplejsze, niżej położone obszary. Choć odległości nie są duże, jazda krętymi drogami przebiega wolno, pozwalając na spokojne kontemplowanie bhutańskich krajobrazów. Nocleg przed granicą.
10 dzień:
Rano czeka nas przejście granicy indyjskiej i podróż wyboistą drogą w kierunku Sikkimu, dawnego himalajskiego królestwa przyłączonego do Indii w roku 1975. Dotrzemy do Gangtoku, stolicy Sikkimu, który jest obecnie stanem Indii. Chwila wytchnienia po trudach podróży. Nocleg.
11 dzień:
Wyjazd do klasztoru Rumtek, największego buddyjskiego kompleksu świątynnego w Indiach. Nazywany również Centrum Dharmaczakry, jednej z czterech najważniejszych szkół tej religii. Zwierzchnikiem szkoły jest Karmapa, który po chińskiej inwazji znalazł schronienie w klasztorze Rumtek. Po powrocie do Gangtoku zwiedzimy najważniejsze budowle miast i stupy buddyjskie. Ze wzgórz wokół miasta widać masyw Kanczendzongi, trzeciej najwyższej góry świata, położonej na granicy Sikkimu i Nepalu. Nocleg.
12 dzień:
Wycieczka nad górskie jezioro Tsongmo (ok. 40 km od Gangtoku). To malownicze jezioro, otoczone stromymi, ośnieżonymi szczytami gór uważane jest za święte zarówno przez hinduistów jak i buddystów. Leży na wysokości ponad 3700 m n.p.m. i jest miejscem postoju wielu ptaków wędrownych. Hipnotyzujący urok jeziora w połączeniu z jego legendarnym znaczeniem dla mieszkańców sprawia niesamowite wrażenie. Powrót do Gangtoku na nocleg.
13 dzień:
Podróż górską drogą do Dardżylingu, ulubionego przez Anglików miasta i regionu w Indiach, do którego uciekali przed upałem. Założono tu wspaniałe plantacje herbaty i zbudowano szereg gmachów kolonialnych. To właśnie Brytyjczycy oderwali Dardżyling od królestwa Sikkimu i przyłączyli do swoich Indii. Tego dnia zdążymy jeszcze pospacerować po centrum miasta i odwiedzić Instytut Himalajski założony przez samego Tenzinga Norgaya, pierwszego zdobywcę Everestu. Nocleg w Dardżylingu.
14 dzień:
Chętni na bardzo wczesne pobudki mają okazję do wstania na długo przed świtem i wyjazdu na Tiger Hill, wzgórz z którego można podziwiać doskonałą panoramą Himalajów, a w szczególności masywu Kanczendzongi. Kiedy pierwsze promienie słońca dochodzą do himalajskich szczytów zaczynają one „płonąć”, a widoczność zwykle jest wtedy najlepsza. Kolejną atrakcją dnia będzie przejażdżka fragmentem brytyjskiej linii kolejowej wybudowanej do Dardżylingu w XIX wieku. Kolej została wpisana na listę UNESCO, a jej parowozy działają do dzisiaj. Oczywiście nie może też zabraknąć odwiedzenia jednej z plantacji herbaty, a paczuszka prawdziwej herbaty Darjeeeling to idealny prezent dla bliskich. Nocleg w Dardżylingu.
15 dzień:
Pożegnanie z górami i zjazd w gorący, tropikalny obszar Indii na lotnisko w Siliguri. Po południu lot do Delhi i tam nocleg tranzytowy.
16 dzień:
W miarę możliwości czasowych dla chętnych zwiedzanie indyjskiej stolicy (dodatkowo płatne). Wylot z przesiadką do Warszawy.
17 dzień:
Przylot na lotnisko w Warszawie.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście, około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.

Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji, II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą, III rata: 900 USD - część walutowa ceny, uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.  Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Informacje wizowo-paszportowe:
Paszport musi być ważny minimum 9 miesięcy od daty planowanego powrotu oraz posiadający minimum 4 wolne stron przeznaczone na wizy. Przy wpłacie I raty należy przesłać do biura skan pierwszej strony paszportu. Skan powinien być czytelny i kolorowy. Ponadto najpóźniej na 45 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki należy dostarczyć do biura informacje niezbędne do uzyskania wiz wg wskazówek biura.
Informacje zdrowotne:
Nie ma obowiązku szczepień. Jednak jak wszędzie na świecie, również w Polsce, warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. W zwiedzanych krajach nie powinno używać się do picia i mycia zębów jakiejkolwiek wody poza wodą butelkowaną. Należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.
O wyprawie:
Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Na wyprawie towarzyszy nam wspaniała kultura krajów himalajskich i piękne, górskie krajobrazy oraz gościnni i szczęśliwi tutejsi mieszkańcy. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Na wyjazd zapraszamy osoby nastawione pozytywnie do świata i do innych uczestników wycieczki, koniecznością jest sympatyczne i wyrozumiałe traktowanie otoczenia i innych ludzi. Wyprawa nie należy do specjalnie trudnych, jednak musimy mieć świadomość, że czeka nas kilka dłuższych spacerów, a w górskim terenie nie da się uniknąć podejść i zejść. Wycieczka zalecana jest dla osób o dobrym stanie zdrowia, a w razie wątpliwości radzimy skonsultować się ze swoim lekarzem Najbardziej forsowne będzie podejście pod klasztor Taktsang Lhakhag w Butanie, które można jednak pokonać na grzebiecie muła, co będzie dodatkową, ekscytująca przygodą. Nie będziemy wchodzić na himalajskie szczyty, a jedynie z oddali podziwiać ich dostojność, stąd nie ma większych obaw związanych z chorobą wysokościową. Odwiedzając jezioro Tsongmo będziemy na wysokości 3700 m n.p.m. Zaplanowane są też długie przejazdy i kilka przelotów. Czekają nas zatem oczekiwania na lotniskach, na które musimy się zjawiać odpowiednio wcześnie, by uniknąć ewentualnych problemów. W odwiedzanych krajach pojęcie czasu jest względne i czasem trzeba wykazać się cierpliwością zarówno w restauracjach, jak i podczas korzystania ze środków lokalnego transportu. W przypadku opóźnień, trzeba to po prostu zaakceptować. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot, który służy Państwu pomocą w każdej sytuacji. Proponujemy przede wszystkim aktywne i relatywnie tanie zwiedzanie znajdujących się w naszym programie miejsc. Uczestnicy będą musieli często przenosić samodzielnie swój bagaż na krótkich dystansach (np. dworce, lotniska, hotele, schody w tych miejscach), gdyż czasem pomoc bagażowych nie jest możliwa. Należy zatem zadbać, by waga lub rozmiar bagażu umożliwiała samodzielność.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł