phone 32 231 88 19

location_on Almatur Gliwice
Wrocławska 4, 44-100 Gliwice

phone 32 259 88 58

location_on Almatur Katowice
3 Maja 7, 40-096 Katowice

phone 32 363 13 60

location_on Almatur Sosnowiec
Warszawska 1, 41-200 Sosnowiec

Egzotyka Stany Zjednoczone, Meksyk

W sombrero po Kalifornii

Kod: KEEN


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa

11 012 zł 8 799 zł

+ 800 USD

Promocja 20% Wiosenna Promocja

REZERWUJ

Trasa:
Los Angeles, Sequoia National Park, Yosemite National Park Road, Sacramento, San Francisco, Mexico City, Teotihuacán, Puebla, Cholula, Taxco, Acapulco

Infolinia 32 231 88 19 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.
Cena nie obejmuje:

- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok.10-25 USD/posiłek); możliwość tańszego wyżywienia - w tanich barach lub zakupy w sklepach spożywczych,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków - ok. 30 USD.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
USA, Meksyk - W sombrero po Kalifornii
19.10 - 05.11.201918 dniPromocja 20% 11 012 zł 8 799 zł + 800 USD
02.04 - 19.04.202018 dniPromocja 20% 11 012 zł 8 812 zł + 800 USDRezerwuj

Zakwaterowanie:
Według programu hotele, motele o standardzie ***, Acapulco **** - pokoje 2-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
śniadania w hotelach lub barach, kolacja powitalna, kolacje w Acapulco, pozostałe posiłki we własnym zakresie. Wyżywienie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.
Transport:
Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, przejazdy busami, komunikacja miejska, komunikacja publiczna między USA i Meksykiem.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Los Angeles – Park Narodowy Sekwoi – Parka Narodowy Yosemite – Sacramento – San Francisco – Wybrzeże Kalifornii – Mexico City – Teotihuacan – Puebla – Cholula – Taxco – Acapulco - Parki Narodowe Zachodniej Ameryki - San Francisco – najpiękniejsze miasto USA - Highway Nr 1 – najsławniejsza droga widokowa świata - Miasto Meksyk – największa metropolia obu Ameryk - Prekolumbijskie miasto Teotihuacan - Taxco – miasto srebra i plaże Acapulco

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Los Angeles. Przejazd do hotelu. Pomimo przesunięcia czasu i zmęczenia po podróży, być może jeszcze tego samego dnia zdecydujemy się na wieczorny spacer po mieście. Nocleg w hotelu.
2 dzień:
Zwiedzanie „Miasta Aniołów”. Zobaczymy miejsca rozsławione przez filmy na cały świat. Któż nie zna słynnego napisu Hollywood, ze stojących białych liter na pobliskim wzgórzu? To właśnie przemysł filmowy jest niezwykle ważny dla miasta. Plaża nad oceanem – Santa Monica, a także Beverly Hills, ze wspaniałymi, ekskluzywnymi rezydencjami gwiazd filmu i estrady – to tylko niektóre punkty, które planujemy odwiedzić. Wieczorem spacer Hollywood Boulevard, słynną aleją z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami największych sław światowego kina i muzyki oraz Bulwarem Zachodzącego Słońca. Kolacja powitalna. Nocleg w Los Angeles.
3 dzień:
Podróż do Parku Narodowego Sekwoi, położonego w górach Sierra Nevada. To tutaj znajdują się największe żywe organizmy ziemi w największym nagromadzeniu – mamutowce olbrzymie, czyli sekwoje. Obecnie za największe drzewo w Parku (i na świecie) uważana jest sekwoja nazwana „Generał Sherman”. Ma ponad 80 m wysokości, prawie 8 m średnicy pnia, a jej wiek szacowany jest na około 2500 lat. Po obejrzeniu tego niezwykłego, objętego ochroną lasu, dalsza podróż przez Kalifornię i nocleg w motelu na trasie do Parku Narodowego Yosemitte.
4 dzień:
Tego dnia mamy okazję, aby wejść głębiej w dziki las Yosemite, uznany przez UNESCO za dziedzictwo ludzkości. Ta kraina granitowych skał, wodospadów i unikalnych krajobrazów zaprasza do bliższej znajomości. Jest czas na dłuższe lub krótsze spacery i cieszenie się piękną przyrodą. Interesującymi miejscami są wodospad Yosemite (spadek 739 m) z trzema kaskadami, czy mieniący się „Welon Panny Młodej”. Wrażenie robią też granitowe monolity El Capitan czy Halfdome. Pod wieczór opuszczamy park narodowy i udajemy się na nocleg.
5 dzień:
Jedziemy do Sacramento – stolicy Kalifornii. Zwiedzanie miasta, zwłaszcza starej części pamiętającej czasy „gorączki złota”. Stare domy, drewniane chodniki czy zabytkowa stacja kolejowa przypominają o legendarnej już przeszłości. Po zwiedzaniu udajemy się do San Francisco, które słusznie uchodzi za najpiękniejsze miasto Ameryki. Pierwszy spacer i zakosztowanie, znanego na całym świecie, nocnego tętna tej metropolii. Nocleg w hotelu w San Francisco.
6 dzień:
Od rana zwiedzanie „Miasta nad Zatoką”. Po stromych uliczkach miasta nadal jeżdżą słynne szynowo-linowe tramwaje, a na położonej niedaleko brzegu wyspie można zobaczyć gmach dawnego więzienia Alcatraz. Podziwianie mostu Golden Gate – któż nie zna z filmów widoku tej wspaniałej, czerwonej konstrukcji, spinającego brzegi zatoki. Znajdziemy się też w centrum na Nabrzeżu Rybackim i krętej ulicy Lombard Street, ponoć najbardziej stromej w całych Stanach. Pilot zaprowadzi nas też do wszystkich pięknych i mniej znanych miejsc, gdzie będziemy mogli poznać prawdziwy klimat tego wspaniałego miasta. Nocleg w hotelu w San Francisco.
7 dzień:
Przejazd nadoceaniczną, legendarną „autostradą słońca”, drogą nr 1, która jest uważana przez niektórych za najpiękniejszą drogę świata. Okazja do fotografowania charakterystycznego wybrzeża z wielu punktów widokowych. Przy brzegu często można zobaczyć kolonie uchatek i wielkich słoni morskich, które wylegują się na plaży. Dojazd do miasteczka Carmel, gdzie Hiszpanie założyli misję już w XVIII wieku. Dalszy przejazd na południe, postoje na robienie zdjęć i delektowanie się widokami tej niesamowitej trasy. Przejazd przez Pfeiffer Big Sur State Park, nazywany również „małym Yosemite”, co każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie zweryfikować. Nocleg na trasie.
8 dzień:
Dojeżdżamy do znanego nam już Los Angeles i zamykając pętlę wylatujemy do Mexico City. Po przylocie nocleg w centrum tego wielkiego miasta, największej metropolii obu Ameryk.
9 dzień:
Spotkanie z miastem Meksyk. Wizyta w sercu jednej z największych metropolii świata – Zócalo, to główny plac miasta, a w czasach Azteckich centrum ich stolicy, Tenochtitlanu. Spacerujemy po placu, gdzie znajduje się kolonialna katedra i Pałac Narodowy, będący siedzibą prezydenta kraju. Objeżdżamy miasto i przystajemy na Placu Trzech Kultur, gdzie zobaczyć można pozostałości miasta Tlatelolco. Następnie jedziemy na południe do Xochimilco – dzielnicy znanej ze swoich… pływających ogrodów. Również my udamy się na rejs po kanałach, które przypominają, że dawne miasta tego obszaru były wyspami na gigantycznym jeziorze. Po rejsie przejazd na nocleg.
10 dzień:
Wyjazd do sławnej na całym świecie Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Miejsce pierwszych uznanych przez Kościół objawień maryjnych w czasach nowożytnych, to kwintesencja meksykańskości. Gorącą wiarę i przywiązanie do tradycyjnych zwyczajów widać tu na każdym kroku. Miejsce to corocznie odwiedzają miliony pielgrzymów. Następnie przejazd do Teotihuacan – prekolumbijskiego miasta, znanego ze swoich wielkich piramid – Słońca i Księżyca. Spacer po ogromnej strefie archeologicznej to podróż w czasie i mitologii. Następnie przejazd do zabytkowego miasta Puebla i tam nocleg.
11 dzień:
Zwiedzanie Puebla, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stare miasto pełne jest przepięknych, barokowych kościołów i kolonialnych domów. Odwiedzimy też lokalny targ, gdzie ludność pochodzenia indiańskiego sprzedaje swoje produkty. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu wyjeżdżamy do Cholula. To właśnie tutaj znajduje się największa piramida świata. Dzisiaj jest ona porośnięta trawą i drzewami, a na jej szczycie Hiszpanie wybudowali kościół. Z daleka widzimy potężne wulkany charakterystyczne dla tej części Meksyku. Pięknym momentem jest też wizyta w wiosce Tonantzintla i odwiedziny kościółka, który łączy sztukę kolonialną i indiańską. Powrót do Puebla na nocleg.
12 dzień:
Przejazd do uroczego Taxco, które jest nazywane „srebrnym miastem”, ponieważ przez lata było bardzo ważnym ośrodkiem wydobycia tego cennego kruszcu. Dzięki bogactwu, które zapewniały kopalnie dziś miasteczko pełne jest wspaniałych budowli – domów i kościołów o zachwycającej architekturze. Niezapomniane wspomnienia zapewniają kamienice, otaczające miejskie place czy barokowy kościół św. Pryscylli. Będzie też możliwość zakupu pamiątek ze srebra oraz miejscowego rękodzieła. Po południu czas wolny na delektowanie się kolonialną atmosferą miasteczka. Nocleg w hotelu lub pensjonacie.
13 dzień:
Wyjazd do parku narodowego Grutas de Cacahuamilpa, gdzie znajduje się oszałamiający system jaskiń i grot. Kilkadziesiąt podziemnych sal pełnych naturalnych rzeźb, tworzonych przez siły przyrody przyciąga ludzi z całego świata. Wizyta tutaj jest zawsze niezapomnianym przeżyciem. Kontynuowanie drogi i dojazd do Acapulco. Przychodzi czas na odpoczynek i plażowanie. Kolacja. Nocleg w hotelu 4* w pobliżu plaży.
14 - 16 dzień:
Czas wolny na plażowanie lub aktywny wypoczynek w Acapulco. Podczas pobytu zapewniamy także kolacje. W tych dniach będzie można wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych. Jedną z propozycji jest piękny rejs połączony z piknikiem. Kolejną atrakcją jest podziwianie wizytówki Acapulco - pokazów słynnych skoków do wody ze skał La Quebrada. Noclegi w hotelu 4* w pobliżu plaży.
17 dzień:
Przejazd autostradą na lotnisko w mieście Meksyk. Wylot z przesiadką do Polski.
18 dzień:
Przylot na lotnisko w Warszawie.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 8, maksymalna: 18.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście, około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.
Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji, II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą, III rata: 800 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Informacje wizowo-paszportowe:
Biuro podróży Almatur udzieli niezbędnych informacji dotyczących procesu wizowego, ale nie pośredniczy w wyrabianiu wiz do Stanów Zjednoczonych. Wizę każdy uczestnik musi uzyskać we własnym zakresie. Wizy: obywatele polscy, udający się do USA muszą posiadać wizę wydaną przez konsula Stanów Zjednoczonych. Ambasada USA w Warszawie świadczy usługi konsularne dla osób z województw: kujawsko-pomorskie, łódzkie, lubelskie, lubuskie, mazowieckie, podlaskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Konsulat Generalny w Krakowie świadczy usługi konsularne dla osób z województw: dolnośląskie, śląskie, opolskie, małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Wiza amerykańska uprawnia do starania się o wjazd na terytorium Stanów Zjednoczonych, ale go nie gwarantuje - ta decyzja należy do amerykańskiego urzędnika imigracyjnego Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS). Uzyskanie wizy oznacza, że konsul amerykański pozwolił na podróż do punktu granicznego USA. Urzędnik, w tym punkcie, będzie podejmował decyzję co do wpuszczenia na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wszystkie aktualne informacje dotyczące procesu uzyskiwania wiz znajdą Państwo na stronie ambasady amerykańskiej w Polsce - https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/. Wizę każdy uczestnik musi uzyskać we własnym zakresie, w terminie nie późniejszym niż trzy miesiące przed  planowanym terminem wylotu. Do tego czasu biuro nie będzie podejmować żadnych nieodwracalnych decyzji związanych z podróżą lub kupować biletów lotniczych. Decyzje te będą podjęte niezwłocznie po otrzymaniu informacji od uczestników o uzyskaniu wiz i potwierdzeniu realizacji. W przypadku rezerwacji wyjazdu w terminie późniejszym niż trzy miesiące przed planowanym terminem wylotu uczestnik powinien wystąpić o wizę bezzwłocznie. Ryzyko związane z nieotrzymaniem wizy i koniecznością pokrycia poniesionych przez biuro kosztów spoczywa na uczestniku. Biuro nie zwraca kosztów uzyskania wizy w przypadku anulacji wyprawy z powodu zbyt małej liczby zadeklarowanych uczestników. W Meksyku nie ma obowiązku wiz dla obywateli Polski.
Informacje zdrowotne:
Nie ma obowiązku szczepień. Odwiedzane kraje należą do stosunkowo bezpiecznych. Należy uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.
O wyprawie:
Podczas wyprawy zobaczymy najpiękniejsze miejsca „starej” Ameryki Północnej, jej wspaniałe krajobrazy, cuda natury oraz osiągnięcia cywilizacyjne. Większość odwiedzanych miejsc każdy z pewnością mógł już zobaczyć na licznych amerykańskich filmach czy podczas relacji telewizyjnych z odbywających się tam wydarzeń. Będziemy więc mieli możliwość konfrontacji naszych wyobrażeń z rzeczywistością. Na początku odwiedzimy Los Angeles, którego dzielnica Hollywood znana jest każdemu niezależnie od wieku i zainteresowań. Parki narodowe Sekwoi i Yosemite zabiorą nas w podróż do czasów, kiedy tereny USA były dzikie i niezagospodarowane przez człowieka. Następnie udamy się do miast symbolizujących Kalifornię i Dziki Zachód – Sacramento czy legendarne San Francisco do dziś urzekają swoim pięknem i charakterem. Jedziemy „najpiękniejszą drogą świata” autostradą nr 1. Po przelocie do centralnego Meksyku cofamy się w czasie jeszcze bardziej, zwiedzając zabytki Teotihuacan, Tenochtitlan czy pływające ogrody Xochimilco. To też szansa, aby przeżyć razem z mieszkańcami spotkanie z sacrum w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe. Po opuszczeniu stolicy udajemy się do Taxco – miasta kopalń srebra, a pobyt w Meksyku kończymy odpoczynkiem nad Pacyfikem w Acapulco. Z pewnością niezapomniane wrażenia mamy zagwarantowane. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących dynamicznie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Dotrzemy w miejsca bardzo atrakcyjne i popularne, ale staramy się również miarę możliwości poznać miejsca położone poza obszarami masowej turystyki. Często zmieniamy lokalizację i korzystamy z różnych rodzajów lokomocji, proponując przede wszystkim aktywne zwiedzanie znajdujących się w naszym programie miejsc. Noclegi przewidziane są w hotelach, motelach i pensjonatach o standardzie ***, w dobrej lokalizacji. Podczas wypoczynku w Acapulco zapewniamy luksusowy hotel 4*. Na wyjazd zapraszamy osoby nastawione pozytywnie do świata i do innych uczestników wycieczki. Wyprawa nie należy do trudnych, jest jednak dość intensywna. Prosimy mieć na względzie fakt, iż czasem konieczne jest przenoszenie bagażu na krótkie dystanse - pomoc bagażowych zwykle nie jest możliwa. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł