phone 32 231 88 19

location_on Almatur Gliwice
Wrocławska 4, 44-100 Gliwice

phone 32 259 64 18

location_on Almatur Katowice
3 Maja 7, 40-096 Katowice

Wycieczki objazdowe Islandia

Spektakle natury

Kod: PITI


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa

8 999 zł 5 849 zł

Druga szansa

REZERWUJ

Trasa:
Reykjavík

Infolinia 32 231 88 19 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena podstawowa nie obejmuje:

- obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, opłaty lokalne. Koszt - ok. 150 EUR. Podana kwota może ulec zmianie. Pilot rozlicza się z uczestnikami z kosztów programowych. - programu fakultatywnego.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Islandia - Spektakle natury
26.09 - 29.09.20234 dniod 5 849 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach o standardzie *** w południowej Islandii. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami i TV. W hotelach restauracja, bar.

Wyżywienie: 4 śniadania w formie bufetu. Pozostałe posiłki we własnym zakresie. Pilot pomaga w organizacji kolacji, na który przeznaczany jest odpowiedni czas.

Transport: samolot rejsowy na trasie Warszawa - Keflavik - Warszawa z 1 przesiadką w każdą stronę (w przypadku długiego oczekiwania oferujemy krótki program turystyczny). Informacja o godzinach wylotów będzie dostępna najpóźniej ok. miesiąca przed wylotem. Zbiórka 2 godziny przed wylotem w hali odlotów Lotniska Chopina przy „meeting point” pomiędzy sektorami D i E. Podczas podróży po wyspie, grupa porusza się autokarem lub minibusem z klimatyzacją i ogrzewaniem.

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

* Rejkiawik * Złoty Krąg: Geysir, Gullfoss, Thingvellir * krater Kerid * wodospad Seljandsfoss * plaża Reynisfjara * Sky Lagoon *

1 dzień

Wylot z Warszawy. Przylot do Reykiaviku (port lotniczy Keflavik). Przejazd do centrum stolicy Islandii. Objazd autobusem ze zwiedzaniem pieszym. Zobaczymy XIX-wieczny budynek najstarszego działającego do dziś parlamentu świata: jego dawniejszą siedzibę zobaczymy kolejnego dnia; oryginalny, widoczny z daleka kościół Hallgrímskirkja, wyglądający jak wyrzeźbiony z lodu; ogród botaniczny prezentujący tysiące polarnych i subpolarnych gatunków roślin oraz gatunki strefy umiarkowanej; marinę z nowoczesną salą koncertową Harpa, handlowy deptak Laugavegur czy futurystyczny budynek Perlan ze szklaną kopułą i zbiornikami z geotermalną wodą. I wszechobecne niskie, kolorowe domy... Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.

2 dzień

Po śniadaniu udamy się na słynną trasę Złotego Kręgu, czyli do najpopularniejszych atrakcji wyspy. Zaczniemy od Geysir, miejsca, od którego nazwy wiele języków zapożyczyło słowo gejzer. Sam Geysir wystrzeliwuje rzadko, w odróżnieniu od swojego sąsiada, Strokkura, dzięki któremu można co 5-10 min oglądać naturalne widowisko: erupcje na wysokość nawet do 30 m. Kolejną atrakcję będzie Gullfoss czyli Złoty wodospad, gdzie z dwóch kaskad w ciągu sekundy spada ok. 400 metrów sześciennych wody. Thingvellir - nasz kolejny punkt - to miejsce, gdzie żywioły natury spotykają się z historią. Aktywny wulkanicznie teren, gdzie szczeliny tektoniczne tworzą malownicze wąwozy i gdzie po raz pierwszy w 930 roku zebrał się Althing - islandzki parlament. Powrót do hotelu. W przypadku odpowiednich warunków atmosferycznych (niezachmurzone niebo) podczas jednego z wieczorów lub nocy będzie możliwość obserwacji zorzy polarnej. Ponieważ zorzę najlepiej widać w miejscach oddalonych od sztucznych źródeł światła, zalecamy spacer z latarkami lub przejazd wynajętym minibusem w odpowiednie, wolne od sztucznego światła miejsce. Taki wyjazd organizuje pilot.

3 dzień

Po śniadaniu wyjazd nad Jezioro Kerid, położone w kraterze wygasłego wulkanu Grimsnes. Miejsce imponuje kolorami skał, wody i roślinności, a barwy zmieniają się w zależności od pory roku. Kolejny punkt znajduje się na południu wyspy, więc czeka nas ponad dwugodzinny przejazd wśród typowych islandzkich krajobrazów. Wodospad Seljandsfoss to unikatowe miejsce, w którym można samemu zajrzeć za wodną, 60-metrową kurtynę. Uwaga, prosimy o zabranie wodoszczelnego ubrania. Plaża Reynisfjara to wulkaniczny piasek, wysokie klify i - przede wszystkim - bazaltowe, wulkaniczne skały jak gigantyczne palce wystające z oceanu i filary wtopione w klifowy brzeg. Plaża słynie także z mnogości przybrzeżnego ptactwa, zwłaszcza maskonurów. Przejazd do Sky Lagoon (wstęp dodatkowo płatny). Jest to położone w pobliżu Reykjaviku spa - basen wyglądający jak przybrzeżne z błękitną wodą o średniej temperaturze 37-39 stopni, mocno zasolonej i zmineralizowanej. Pływając, nie widzimy brzegu i kąpiącym zdaje się, że pływają w gorącym oceanie. Oprócz rekreacji nadaje się do leczenia różnych chorób, m.in. skóry. Wieczorem transfer na lotnisko.

4 dzień

Po północy wylot do Polski. Przylot do Warszawy około południa. Dokładne godziny przelotu powinny być dostępne min. miesiąc przed rozpoczęciem imprezy

Program fakultatywny

- Sky Lagoon - ok. 60 EUR

- obserwacja zorzy polarnej (spacer pieszy lub wynajem autobusu) - 0 - 50 EUR.Uwaga: możliwość obserwacji jest zależna od warunków pogodowych.

Informacje dodatkowe

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane na całą grupę (np. za lokalnych przewodników, wjazdy do miast, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona).

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) lub aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/dyplomacja/islandia. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Warszawaplaceul. Żwirki i Wigury 1, Lotnisko Chopina w Warszawie0,00 zł

Trasa