phone 32 231 88 19

location_on Almatur Gliwice
Wrocławska 4, 44-100 Gliwice

phone 32 259 64 18

location_on Almatur Katowice
3 Maja 7, 40-096 Katowice

Wycieczki objazdowe Polska

Śląskie pałace, fabryki i browary

Kod: KPTJ


1 070 zł 856 zł

Promocja 20% Gorąca Promocja - Wycieczki

REZERWUJ

Trasa:
Tarnowskie Góry, Tychy, Pszczyna, Tychy, Zabrze, Gliwice, Pławniowice, Chorzów, Katowice

Infolinia 32 231 88 19 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 295 zł.
- podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Polska - Śląskie pałace, fabryki i browary
18.08 - 21.08.20224 dniod 856 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w Katowicach. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
3 śniadania, 3 obiadokolacje dodatkowo płatne.
Transport:
Autokar turystyczny lub mikrobus.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota

Tarnowskie Góry i kopalnia srebra – Pałac w Pszczynie i Pałacyk w Promnicach – Tyski Browar - Kopalnia węgla w Zabrzu - Radiostacja w Gliwicach – Pałac w Pławniowicach – Huta w Chorzowie - Katowice - Miasto Ogrodów

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy, przyjazd do Katowic. Przejazd do Tarnowskich Gór, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od wpisanej na listę Światowego dziedzictwa UNESCO Zabytkowej Kopalni Srebra. Zapoznamy się tu m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Zobaczymy również czego używano przy pracy w kopalni m.in.: dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, kubły do transportu urobku, a nawet górniczą przenośną toaletę. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Sztolnia Czarnego Pstrąga, która oferuje najstarszy w Polsce podziemny przepływ łodziami fragmentem XIX-wiecznej Sztolni Głębokiej Fryderyk. Następnie udamy się do Katowic – do osiedli robotniczych Nikiszowiec i Giszowiec. Wyjątkowa architektura tych osiedli była wykorzystywana w kilku filmach fabularnych Kazimierza Kutza. Nikiszowiec jest unikatowym na skalę europejską zespołem przestrzennym wybudowanym w pierwszej dekadzie XX wieku dla robotników pobliskiej kopalni, gdzie zachowany jest do dnia dzisiejszego niezmieniony układ urbanistyczny. Natomiast osiedle Giszowiec jest wzorowane na tradycyjnym budownictwie ludowym i tworzą je dwurodzinne, parterowe domy mieszkalne z ogrodami. Przejazd do hotelu, nocleg.

2 dzień:
Po śniadaniu wyruszymy do Pszczyny, nazywanej często ,,perełką województwa śląskiego”, gdzie zwiedzimy pałac i park. Zamek w Pszczynie jest najpiękniejszą rezydencją i jedną z największych atrakcji turystycznych województwa śląskiego. Główną atrakcją są oryginalne wnętrza mieszkalne z XIX i XX wieku, apartamenty cesarza Wilhelma II oraz gotyckie piwnice z wystawami czasowymi i zbrojownią. Wnętrza zamku skrywają wiele przedmiotów o niezwykłej historycznej wartości - aż 70% wyposażenia, które można dziś podziwiać jest dokładnie w takim stanie, w jakim zostawili je ostatni właściciele - Daisy i Jan Henryk XV Hochberg von Pless. Młoda para otrzymała w użytkowanie główną siedzibę rodu – zamek w Książu. Nie przypadł on jednak Daisy do gustu. Bardziej ceniła mniejszy pałac w Pszczynie. Pokochała szczególnie zameczek myśliwski w Promnicach, który przypominał jej zamki angielskie. Na zamku w Pszczynie regularnie bywał sam cesarz pruski, Wilhelm II, kilka razy koncertował tutaj Georg Philipp Telemann, w swojej epoce muzyk znany bardziej niż Bach. Przejazd do zameczku myśliwskiego w Promnicach – krótki czas wolny na kawę. Następnie przejazd do Tychów, na spotkanie ze światem piwa – Tyskimi Browarami Książęcymi. Browarium to miejsce wyjątkowe, w którym piwo waży się od blisko 400 lat. To perła architektury i jednocześnie nowoczesny zakład produkcyjny. Dla zwiedzających udostępnione są m.in. słodownia i warzelnia z urządzeniami piwowarskimi. Poznamy proces produkcji piwa i będziemy degustować jego świeży wyrób. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu wyruszymy na spotkanie z obiektami przemysłowymi związanymi z tradycją górniczą. Będą to nie tylko muzea czy skanseny, ale także zamieszkałe kolonie robotnicze i nadal działające zakłady pracy. Zawitamy do Zabrza, do Kopalni Guido, w której na własne oczy przekonamy się, jak wygląda górnicza szychta, w jakich warunkach wydobywa się węgiel oraz co matka natura potrafi zrobić z kopalnianym chodnikiem, który nie jest zabezpieczony obudową górniczą. Zjedziemy szybem na głębokość 320 metrów i przemierzymy pieszo najgłębiej położoną trasę turystyczną w kopalni węgla kamiennego w Europie. Będziemy mieli okazję dotknąć węgla, wejść do miejsc, skąd był wydobywany i podziwiać pracę kombajnów górniczych. Następnie zobaczymy radiostację gliwicką – drewnianą wieżę nadawczą, której wysokość 111 m daje status najwyższej istniejącej, zbudowanej z drewna, konstrukcji na świecie, Willę Caro – zabytkową rezydencję mieszkalną przemysłowca Oscara Caro, Zamek Piastowski z XIV wieku. Czas wolny spędzimy na gliwickim rynku, który do dzisiejszego dnia zachował znamiona średniowiecznej zabudowy, czyli niemal kwadratowy kształt, uliczki odchodzące ze wszystkich naroży oraz centralnie usytuowany ratusz z XV wieku. Nieco zadziwiającym elementem gliwickiego krajobrazu jest stojąca koło ratusza fontanna z rzeźbą Neptuna. Następnie krótka wizyta w Pławniowicach, gdzie znajduje się Zespół Pałacowo - Parkowy w Pławniowicach znany przede wszystkim jako Pałac Ballestremów – magnatów przemysłowych – właścicieli majątków ziemskich, kopalni i hut. Powrót do hotelu. Nocleg

4 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie nowo otwartego multimedialnego Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Następnie przejedziemy do Parku Śląskiego, miejsca, które w naturalny sposób sprzyja turystyce i rekreacji. Podczas spaceru zajrzymy do Rosarium, którego specyficzny klimat tworzą urokliwe oczka wodne z klombami nenufarów i sadzawkami, a także poznamy legendę o Karolince i Karliku. Przejażdżka słynną kolejka Elką, czas na lunch i relaks w Browarze Przystań. Powrót do Katowic i piesze zwiedzanie śródmieścia - stolicy Górnego Śląska. Spacer rozpoczniemy na katowickim rynku, głównym placu miasta przy którym znajduje się m.in. neoklasycystyczny budynek Teatru Śląskiego - największa scena teatralna w województwie śląskim i wiele zabytkowych kamienic mieszkalnych z końca XIX wieku. Później odkryjemy słynną halę widowiskowo- sportową, która z zewnątrz kształtem przypomina UFO i nazywana jest „Spodkiem”, Pomnik Powstańców Śląskich – ponoć najcięższy pomnik w Polsce oraz osiedle mieszkaniowe składające się z wieżowców zwanych Gwiazdami – jedne z najwyższych budynków mieszkalnych w Katowicach. Tuż obok, na terenach poprzemysłowych, należących niegdyś do Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”, powstało nowoczesne centrum kulturalne, z Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz budynkiem NOSPR-u. Znajduje się tu również kompleks gmachów nowego Muzeum Śląskiego z wieżą wyciągową. Podczas dalszego zwiedzania zobaczymy m.in. odnowioną ulicę Mariacką, Katedrę Chrystusa Króla z ołtarzem z bryły węgla i Plac Sejmu Śląskiego z Urzędem Wojewódzkim, który w latach 30-tych XX wieku był największym budynkiem w Polsce. Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego, a następnie wyjazd w drogę powrotną.

Informacje dodatkowe

Podana kwota na realizację program może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
 

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaplaceAleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 1102:0000:50 [+1]100,00 zł
Łódźplaceul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)03:4023:1580,00 zł
Piotrków Trybunalskiplaceul. Sikorskiego 52, stacja paliw Avia przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 104:1022:3080,00 zł
Radomskoplaceul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)04:4021:4550,00 zł
Częstochowaplaceal. Wojska Polskiego 263, parking przy stacji paliw BP (kierunek Katowice)05:3021:1550,00 zł
Sosnowiecplaceul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i restauracji McDonald's06:2020:1530,00 zł
Poznańplaceul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP00:1502:30 [+1]150,00 zł
Lesznoplaceul. Balonowa 55, stacja paliw Pieprzyk01:4501:15 [+1]130,00 zł
Wrocławplaceul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,1103:3023:30100,00 zł
Opoleplaceul. Kowalczyków 56, Dworzec Autobusowy Sindbad Port, stanowiska nr A2, B2, C2, D205:0022:0050,00 zł
Gliwiceplaceul. Rybnicka 159, przy drodze krajowej nr 78, parking za stacją paliw Shell06:0021:0030,00 zł
Krakówplaceul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)05:3021:3050,00 zł
Katowiceplaceul. Sądowa 5, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy - Centrum Przesiadkowe Sądowa, stanowiska nr 6,707:0020:000,00 zł

Trasa