phone 32 231 88 19

location_on Almatur Gliwice
Wrocławska 4, 44-100 Gliwice

phone 32 259 64 18

location_on Almatur Katowice
3 Maja 7, 40-096 Katowice

Wycieczki objazdowe Szwecja

Tysiąc wysp i Trzy Korony

Kod: PSTS


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa
2 299 zł
Last minute Last minute
Cena katalogowa: 4 634 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 1 999 zł.


Trasa:
Sztokholm, Drottningholm, Uppsala

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena podstawowa nie zawiera: - Kosztów realizacji programu: biletów wstępu, opłat lokalnych, kosztów przewodnika miejscowego i przejazdów w trakcie zwiedzania. W sumie ok. 180 EUR.

- programu fakultatywnego

- dodatkowych ubezpieczeń.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Szwecja - Tysiąc wysp i Trzy Korony
29.08 - 01.09.20244 dniod 2 299 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:

3 noclegi w hotelu *** w granicach Sztokholmu. Pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:

3 śniadania w formie bufetu (szwedzki stół). Pilot przeznaczy czas na dodatkowe posiłki w trakcie zwiedzania.

Transport:

Przelot samolotem linii Lot lub innych na trasie Warszawa - Sztokholm - Warszawa. Zbiórka na Lotnisku Chopina ok. 2,5 h przed wylotem. Dokładna godzina wylotu będzie potwierdzona ok. miesiąca przed rozpoczęciem imprezy. Przejazd autobusem z lotniska i na lotnisko. Podczas zwiedzania grupa porusza się komunikacją publiczną, ew. również wynajętym autobusem oraz statkiem (rejs do Drottningholm) - w ramach kosztów realizacji programu.

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.

Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.

Realizacja programu turystycznego.

Opieka pilota.

* Sztokholm * Drottingholm * Uppsala

1 dzień:

Zbiórka w Warszawie. Przelot na lotnisko Sztokholm Arlanda. Transfer z lotniska do hotelu, złożenie bagażu. Przejazd do centrum Sztokholmu. Na skraju wyspy Kungsholmen znajduje się jeden z symboli Sztokholmu - Ratusz miejski. Imponująca, stuletnia budowla ze 106-metrową wieżą zwieńczoną godłem państwowym - Trzema Koronami jest także miejscem dorocznego wręczania Nagród Nobla. Po obejrzeniu kompleksu wraz z tarasem widokowym z panoramą wysp na Jeziorze Mälaren, spacer przez okolice dawną dzielnicę Klara, pod gmachem Riksdagu - parlamentu - na Gamla Stan, czyli Stare Miasto. Zwiedzanie sztokholmskiej Katedry św. Mikołaja, czyli Storkyrkan, gdzie odbywają się królewskie śluby. Spacer po dzielnicy zakończymy na rynku Stortorget, gdzie, wśród kolorowych kamienic z XVII wieku i młodszych w dawnym ratuszu znajduje się Muzeum Nobla (zwiedzanie indywidualne dla chętnych). Przejazd do hotelu.

2 dzień:

Po śniadaniu przejazd na zieloną wyspę Djurgarden, czyli do dawnego królewskiego zwierzyńca, na której od końca XIX wieku pomieściło się kilka muzeów i liczne parki. Zaczniemy od absolutnie unikatowego Vasa Museum. Pod dachem znajduje się w 90 % oryginalny żaglowy okręt z 1628 r. Zbudowany jako flagowa i największa na Bałtyku jednostka, zatonął podczas pierwszego rejsu. Zakonserwowany na dnie tuż obok wybrzeża stolicy Szwecji, wyłowiony po 333 latach, zadziwia ogromem oraz bogactwem zdobień. Następnie będzie czas na indywidualne zwiedzanie innego muzeum: Muzeum Abby to gratka nie tylko dla zagorzałych miłośników szwedzkiego kwartetu. Alternatywą jest Skansen, czyli muzeum na wolnym powietrzu, od którego wzięła się popularna nazwa. Oryginał to nie tylko zaaranżowane z przeniesionych budynków szwedzkie wsie, dworki, miasteczka sprzed stu i więcej lat. To krajobrazowy park, odgrywający dawne czasy aktorzy oraz muzykanci i wiele innych atrakcji. Wieczorem przejazd do Södermalm, dzielnicy modnych knajp, ale i drewnianych domków i ogromnych kościołów, rozsławionej m.in. przez autora kryminałów - Stiega Larssona. Spacerując po niej, zajdziemy na przynajmniej jeden z punktów widokowych z panoramą Sztokholmu na tle Bałtyku i jeziora. Przejazd do hotelu.

3 dzień:

Trzeci dzień poświęcimy królewskim rezydencjom szwedzkiej monarchii. Po śniadaniu wizyta w Kungliga Slott, czyli głównym pałacu, postawionym w stylu barokowym w I połowie XVIII w. w miejscu spalonego średniowiecznego zamku Tre Kronor. Dziś tylko w największe uroczystości gości rodzinę królewską. Zwiedzimy monumentalną sień zamkową, a chętni zwiedzą wybrane wnętrza: polskiego turystę zainteresuje zwłaszcza Królewska Zbrojownia, w której znajdzie zbroję konną Zygmunta Augusta czy dziecięcą - Zygmunta III oraz wiele innych poloników. Następnie z przystani udamy się w rejs do pałacu Drottningholm, położonym na zachód od miasta, na wyspie jeziora Mälaren. Nazwa pochodzi od królowej Katarzyny Jagiellonki. Tu współcześnie mieszka rodzina z dynastii Bernadotte z królem Karolem XVI Gustawem. Część pałacu strzeżonego przez pochodzące z Warszawy lwy oraz większa część parku udostępnione są do zwiedzania. Oprócz apartamentów historycznych z wielką, klasycystyczną biblioteką, przejdziemy się po francuskim i angielskim ogrodzie, a wytrwali zobaczą też pawilon chiński. Powrót do Sztokholmu do nowoczesnej dzielnicy Norrmalm, gdzie zobaczymy Sergels Torg i inne popularne miejsca spotkań. Powrót do hotelu.

4 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd (pociągiem lub autobusem) do dawnej stolicy - Uppsali. Położone ok. 80 km na północ od Sztokholmu, piąte co do wielkości miasto jest siedzibą zarówno najstarszego i najlepszego w królestwie uniwersytetu, jak i Kościoła Szwecji. Gotycka katedra - od połowy XVI w. luterańska - jest siedzibą arcybiskupów, zwierzchników kościoła oraz miejscem koronacji, jak i spoczynku wielu znanych osób, m.in. Katarzyny Jagiellonki. Przejdziemy wśród zabytkowych budowli do XIX-wiecznej siedziby biblioteki uniwersyteckiej - Carolina Redviva, gdzie przechowywany jest m.in. prywatny księgozbiór Mikołaja Kopernika, zrabowany w czasie „Potopu” oraz wczesnośredniowieczna „Złota Biblia”. Część z tych zabytków jest na wystawie. Obok biblioteki widać na wzgórzu zamek. Powrót do Sztokholmu i przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy.

Informacje dodatkowe

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników( są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dokument: dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Warszawaplaceul. Żwirki i Wigury 1, Lotnisko Chopina w Warszawie0,00 zł

Trasa