phone 32 231 88 19

location_on Almatur Gliwice
Wrocławska 4, 44-100 Gliwice

phone 32 259 64 18

location_on Almatur Katowice
3 Maja 7, 40-096 Katowice

Wycieczki objazdowe Turcja

Stambuł i Kapadocja

Kod: KTSK


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Kraków
4 699 zł
Promocja Słoneczna Promocja Podróże 2024
Cena katalogowa: 7 369 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 4 999 zł.


Trasa:
İstanbul, Polonezköy, Safranbolu, Ankara, Kapadocja

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni, zwyczajowe napiwki, opłaty rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide. Koszt – ok. 300 EUR.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Turcja - Stambuł i Kapadocja
25.04 - 03.05.20249 dniod 3 999 zł
15.09 - 23.09.20249 dniod 4 699 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:
7 noclegów na terenie Turcji, hotelach o standardzie ***: 3 w Stambule, 1 w okolicy Safranbolu, 3 w Kapadocji. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
7 śniadań i 8 obiadokolacji w formie bufetu.
Transport:
Przelot na trasie Warszawa - Istambuł – Warszawa, z ewentualną przesiadką - termin 01; Kraków - Istambuł - Kraków - termin 02.
Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem.
Bagaż:
1 sztuka do 20 kg, podręczny 5 kg.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

- Orientalny Stambuł - Polonezkoy - polska wioska po azjatyckiej części Bosforu - Safranbolu - miasto skansen - Ankara - stolica Turcji - księżycowy krajobraz Kapadocji

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie / Krakowie. Spotkanie z pilotem. Wylot do Istambułu (możliwy przelot z przesiadką). Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Pierwsze spotkanie z miastem i orientem. Kolacja i nocleg w Stambule.
2 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie atrakcji Stambułu: Hagia Sofia (Kościół Mądrości Bożej) Błękitny Meczet - najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Pałac Sułtanów Topkapi - niegdyś polityczne centrum imperium osmańskiego, Hipodrom na którym znajduje się pałac wielkiego Wezyra Ibrahima Paszy i jego żony Hatice, Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej. Następnie korzenny Bazar Egipski. Dla chętnych, fakultatywnie, rejs statkiem po Bosforze, który po zwiedzaniu pozwala odpocząć i dostarcza niezwykłych widoków na zabytki europejskiej i azjatyckiej części miasta. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Stambułu. W programie: kompleks meczetu Suleymanyie, gdzie znajdują się mauzolea Sułtana Sulejmana Wspaniałego, jego żony Roskolany oraz ich dzieci, kompleks podziemnych cystern Yerebatan Saray, Wielki Złoty Bazar - blisko 30 hektarów powierzchni, 61 ulic z około 3500 tysiącem sklepików, restauracje i kawiarnie, dwa meczety i cztery fontanny. Sprzedaje się tu między innymi przyprawy, biżuterię, wyroby garncarskie oraz dywany. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu dokończenie zwiedzania atrakcji Stambułu: Pałac Dolmabahce – imponująca budowla kipiąca przepychem, złotem, kryształami i marmurem. Pałac miał z założenia sprawiać wrażenie na zagranicznych gościach, dlatego wzorowano go na Luwrze i Pałacu Buckingham. Przejazd w kierunku Safranbolu. Po drodze krótkie zwiedzanie Adampola – Polonezkoy - polskiej osady pod Stambułem założonej z inicjatywy Księcia Adama Czartoryskiego dla emigrantów i wygnańców. Przyjazd do hotelu, kolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu spacer po Safranbolu: mieście - skansenie, w dodatku zapełnionym ludźmi, którzy wiodą życie w miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dobrze zachowana architektura osmańska, czyni z Safranbolu jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Turcji. Przejazd w kierunku Kapadocji. Po drodze postój w stolicy kraju Ankarze, w której zwiedzimy Anitkabir – muzeum i mauzoleum Kemala Paszy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
6 dzień:
Nad ranem, dla chętnych, fakultatywnie, lot balonem nad Kapadocją, będący niepowtarzalną okazją do podziwiania krajobrazu tej baśniowej krainy. Śniadanie. Zwiedzanie Kapadocji, słynącej z „księżycowego krajobrazu” oraz skalnych grzybów utworzonych w wyniku erozji i dawnej aktywności wulkanicznej. Po śniadaniu odwiedzimy  Derinkuju drążonych przez tysiąclecia w tufie wulkanicznym. Wizyta w renomowanym sklepie firmowym z wyrobami ze skór. Przejazd do Avanos – miasteczka położonego nad Kizılırmak (Czerwoną Rzeką). Słynie ono z wyrobu ceramiki. Do jej wytwarzania wykorzystuje się glinkę o charakterystycznym, czerwonawym odcieniu. Będziemy mieli okazję uczestniczyć w pokazie wytwarzania tego pięknego rękodzieła. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Kapadocji. Odwiedzimy przepiękną dolinę Zelve gdzie jeszcze niedawno w domach wykutych w skałach mieszkali ludzie, zobaczymy też ciekawe platformy widokowe. Powrót do hotelu, kolacja, a następnie, dla chętnych, fakultatywnie, Noc Turecka w jednej z klimatycznych restauracji w Kapadocji – spotkanie z turecką kultura, muzyką, tańcem, przekąskami, napojami (alkoholowymi i bezalkoholowymi) i orientalnym BELLY DANCE. Powrót do hotelu na nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Kapadocji. Odwiedzimy wpisane na listę UNESCO Muzeum Göreme – największy i najciekawszy kompleks skalnych kościołów chrześcijańskich wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym. Zobaczymy kilka z blisko 350 kościołów i kapliczek kryjących freski z czasów bizantyjskich. Zatrzymamy się w punktach widokowych: Dolina Trzech Piękności i Dolina Wielbłąda oraz przespacerujemy się na twierdzę Uchisar. Kolacja w hotelu lub w tradycyjnym, tureckim zajeździe. Nocny transfer na lotnisko w Stambule.
9 dzień:
Przejazd na lotnisko. Po drodze postój w zajeździe na poranny posiłek płatny indywidualnie (koszt ok. 5-10 EUR). Wylot do Polski. Przylot do Warszawy / Krakowa. Zakończenie wycieczki.

Program fakultatywny

- rejs statkiem po Bosforze - ok. 25 EUR/os.
- noc turecka w Kapadocji - ok. 45 EUR/os.
- lot balonem w Kapadocji - ok. 300 EUR/os.

Informacje dodatkowe

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. W czasie przelotów możliwa przesiadka, w jednym z międzynarodowych portów lotniczych.. Podczas zwiedzania meczetów obowiązkowy strój dla kobiet to długa spódnica, chusta na ramiona, nakrycie głowy (chusta); dla mężczyzn: długie spodnie, koszula zakrywająca ramiona.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu ważnego co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji.
Trasa wycieczki po Turcji - ok. 1800 km. Podany program jest ramowy. Rozkład lotów i kolejność realizacji świadczeń może ulec zmianie.
Termin 01 - wylot/ powrót z/do Warszawy; termin 02 - wylot/ powrót z/do Krakowa.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
KrakówPort Lotniczy Kraków-Balice20:150,00 zł

Trasa