phone 32 231 88 19

location_on Almatur Gliwice
Wrocławska 4, 44-100 Gliwice

phone 32 259 64 18

location_on Almatur Katowice
3 Maja 7, 40-096 Katowice

Obozy Bułgaria 2024

Bułgaria i słynne Złote Piaski - to młodzieżowa stolica rozrywki i muzyki, która tętni życiem dzień i noc. Słońce, morze, gorące, złote piaski, blisko 4 kilometrowa plaża i turystyczne atrakcje czekają.

Zapraszamy do:

  • Hotel Riva z największym odkrytym basenem.

Z nami w Bułgarii będziesz dobrze się bawił i wypoczywał. W ciągu dnia w temperatury sięgają powyżej 30 stopni a temperatura morza ma ok 22 stopni a słońce jest cały czas. Dzięki tym warunkom jest to idealne miejsce na łapanie opalenizny oraz kąpiele w morzu lub w hotelowym basenie. Dla aktywnych zorganizujemy najlepsze zajęcia sportowy- rekreacyjne. Wieczorem miasto ponownie ożywa, otwierają się puby, kluby i dyskotekami. Nocne szaleństwo podnosi ponownie temperaturę miasta, CLUBBING TIME - świetni DJ-e i zabawa w najlepszych klubach, dyskotekach oraz podczas koncertów. Złote Piaski nigdy nie zasypiają.

Do Bułgarii możesz z nami jechać wygodnym autokarem lub przylecieć samolotem z Polski z wybranych miejscowości: Katowice lub Warszawa.

Bułgaria położona jest na części Półwyspu Bałkańskiego i graniczy od północy z Rumunią, od wschodu z Morzem Czarnym, od południa z Grecją i Turcją oraz od zachodu z Serbią i Macedonią Północną. Stolica tego państwa to Sofia, językiem urzędowym jest bułgarski, a walutą jest – lew. (1 lewa (Lv) = 100 stotinek). Przyjeżdżając na wakacje do Bułgarii, zegarki przestawia się o jedną godzinę do przodu (Czas polski + 1h). Aby wjechać na teren tego kraju, wystarczy mieć ważny paszport lub dowód osobisty.

Bułgaria to nie tylko plaże i morze ale również góry, parki i przyroda. Czas możemy tu spędzić aktywnie na wędrówkach oraz można spróbować swoich sił w spinaczce. Warto również odwiedzić starożytne miasto Nesebyr z zabytkami oraz stolicę Sofię z zabytkami z różnych epok. Zobaczymy tu zabytki tj. ruiny rzymskich budowli, bizantyjskie fortyfikacje czy też zabytki architektury tureckiej. Wart uwagi jest również Monastyr Rylski wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz Park Narodowy Pirin z setką różnych gatunków zwierząt oraz pięknymi krajobrazami. Kuchnia bułgarska nie należy do skomplikowanych a dania są proste. Lokalna kuchnia jest pełna rozmaitości warzyw oraz owoców morza ale nie tylko.