phone 32 231 88 19

location_on Almatur Gliwice
Wrocławska 4, 44-100 Gliwice

phone 32 259 64 18

location_on Almatur Katowice
3 Maja 7, 40-096 Katowice

Obozy w górach

Zapraszamy na wakacje do znanych, górskich kurortów, do starannie wybranych obiektów, doskonale przygotowanych do obsługi grup młodzieżowych. Uczestnikom proponujemy atrakcyjne i urozmaicone programy obozów. Z nami spędzicie fantastycznie letni czas. 
Oferta obozów obejmuje: obozy rekreacyjne, mulit-przygodowe, kulinarne, detektywistyczne, magiczne, jeździeckie, survivalowe, paintballowe, a także obozy o tematyce azjatyckiej, fitnessowej i fabularnej. Z nami rozwiniecie swoje pasje, zamiłowania i talenty, odkryjecie nowe zainteresowania, a może zainspirujecie nas swoim hobby i nowa tematyka obozu powstanie z Waszym udziałem
😊

Brenna - położona na południu Polski, w górach Beskidu Śląskiego jest chętnie odwiedzana przez turystów zarówno latem jak i zimą. Bliskość gór i lasów zachęca do aktywnej turystyki i spacerów leśnymi ścieżkami. Nie brakuje tu atrakcji rekreacyjno-turystycznych: są tężnie solankowe, park rekreacyjny z karuzelami, park linowy i amfiteatr, w którym odbywają się koncerty i imprezy folklorystyczne. W „Koziej Zagrodzie” – skansenie-restauracji można bliżej poznać bogatą, beskidzką tradycję i skosztować smacznej, lokalnej kuchni. Na pasjonatów jeździectwa czekają przejażdżki w siodle w stadninie „Hucuł”, amatorzy zimowego szaleństwa znajdą tu wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności, a pasjonaci górskich wędrówek szczyty Błatniej i Orłowej.

Ustroń - uzdrowisko położone w Beskidzie Śląskim, po obu stronach rzeki Wisły. Znajdziemy tu dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, ciekawe zabytki i sporo górskich atrakcji. Jedną z nich jest
kolej krzesełkowa na Czantorię Wielką – wyjątkowe miejsce na mapie Beskidów, z wieżą widokową na szczycie i torem saneczkowym u stóp, Równica z parkiem linowym czy Orłowa – ciekawa góra, kształtem przypominająca rogalika. Ustroński Park Zdrojowy z tężnią i pijalnią wód zachęca do rekreacji, a Leśny Park Niespodzianek do obcowania ze zwierzętami i przyrodą.

Węgierska Górka – miejscowość turystyczna położona pomiędzy Żywcem i Milówką, w pobliżu Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego. Jej dużą atrakcją są bulwary biegnące nad przepływającą przez kurort rzeką Sołą, ze ścieżkami pieszymi i rowerowymi, placem zabaw i amfiteatrem. To tu koncentruje się życie rekreacyjno – towarzyskie turystów. Warto także wspiąć się na szczyt Hali Boraczej, by poznać sielski charakter tego regionu i podziwiać górską panoramę. Polegając na opinii uczestników naszych obozów, proponujemy wybrać trasę biegnącą przez Rysiankę.
 
Rabka Zdrój
– to miejscowość, która ponownie zyskuje ogromną sympatię turystów. Dużą atrakcji Rabki jest zrewitalizowany Park Zdrojowy ze strefą słońca i cienia, tężniami solankowymi, podświetlanymi fontannami i placami zabaw. Bliskość szlaków turystycznych zachęca do górskich wędrówek, a zagospodarowane brzegi potoków do biwaków i odpoczynku. Kapituła Orderu Uśmiechu przyznała Rabce tytuł „Miasta Dzieci Świata", tym bardziej więc warto tu zajrzeć, by odkryć na nowo klimat uzdrowiska.

Zawoja
– wyjątkowe miejsce u stóp Babiej Gór, pełne lokalnej tradycji i górskiego klimatu. To najdłuższa wioska w Polsce, punkt wypadowy na Diablak i w pasmo Policy. Dużo tu atrakcji turystycznych, zabytków i górskich szlaków. Jest też nie lada gratka dla rowerzystów, zwłaszcza tych lubiących ekstremalne wyzwania – na Mosornym Groniu czeka na nich jedna z tras Babia Góra Trails – wymagający szlak rowerowy enduro.
Oprócz górskich wyzwań znajdziemy chwilę wytchnienia przy Wodospadzie na Mosornym Potoku, poznamy góralski folklor w Skansenie PTTK w Zawoi Markowej, a nawet pospacerujemy boso po „Plaży Zawoja”, będącą kwintesencją wakacji, piasku i słońca.